Hydraulik ŻukowoHydraulik Trójmiasto 535-243-929

Profesjonalny Hydraulik Żukowo

Hydraulik Trójmiasto

Jako doświadczony hydraulik-instalator działam na terenie miasta Żukowo, wykonując szeroko pojęte usługi hydrauliczne i gazowe. Pracuję na profesjonalnym sprzęcie i zjawię się na czas by sprostać Twoim najwyższym wymaganiom. Posiadam uprawnienia gazowe i elektryczne by zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie.


O Miejscowości:

Miasto nad Radunią w powiecie kartuskim w województwie pomorskim. Zaliczane do aglomeracji gdańskiej. Według danych z 31 grudnia 2010 r. miasto miało 6519 mieszkańców.
W roku 1212 r. Mściwój I gdański i jego żona Zwinisława ufundowali w Żukowie klasztor norbertanek. Przywilej fundacyjny spisano w l. 1212-1214, co należy uznać za datę założenia miejscowości. W kościele ponorbetańskim na ścianie przy wejściu wisi napisana odręcznie wzmianka o początkach Żukowa w języku polskim. Klasztor żukowski istniał do 20 listopada 1834 r., kiedy to został skasowany przez władze pruskie. Norbertanki miały szczególne znaczenie dla szkoły żukowskiej haftu kaszubskiego (jego charakterystyczne elementy widoczne są w herbie miasta), która trwa do dziś. Znanymi hafciarkami w Żukowie były: siostry Jadwiga i Zofia Ptach oraz Maria Nowicka, a jest Wanda Dzierzgowska. W tutejszym muzeum parafialnym znajduje się ekspozycja haftów kaszubskich i innych rekwizytów związanych z życiem lokalnego kościoła i mieszkańców. Żukowo posiada prawa miejskie od 1 stycznia 1989 roku. Na terenie miasta znajdują się 2 pomniki przyrody w postaci dwóch ponad 500-letnich dębów o przykładnych rozmiarach i budowie.

źródło Wikipedia, Licencja Creative CommonsUsługi hydrauliczne Gdańsk, Gdynia, Sopot