Hydraulik RotmankaHydraulik Trójmiasto 535-243-929

Profesjonalny Hydraulik Rotmanka

Hydraulik Trójmiasto

Jako doświadczony hydraulik-instalator działam na terenie miasta Rotmanka, wykonując szeroko pojęte usługi hydrauliczne i gazowe. Pracuję na profesjonalnym sprzęcie i zjawię się na czas by sprostać Twoim najwyższym wymaganiom. Posiadam uprawnienia gazowe i elektryczne by zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie.


O Miejscowości:

Od północy graniczy z miastem Gdańsk, zaś od wschodu z Pruszczem Gdańskim. Granicę zachodnią i południową wyznacza obwodnica Trójmiasta. W północnej części wsi znajduje się park leśny, będący zrewaloryzowaną w 2012 pozostałością po tutejszym zespole dworsko-parkowym z przełomu XIX i XX wieku z pięknym, 150-letnim starodrzewem (klony pospolite, buki, sosny wejmutki, lipy i dęby szypułkowe). Na mapach z początku XX wieku widoczne jest w tym miejscu założenie parkowe z alejkami i sadem. W 1945 (i wcześniej, w dobie wojen napoleońskich) miejsce działań wojennych. Po 11 II 1949 założenie dworsko-parkowe zostało przekształcone w Państwowe Gospodarstwo Rolne. Na szczycie wzniesienia w parku do niedawna znajdowały się pozostałości nagrobków, prawdopodobnie pochodzące z grobów rodowych dawnych właścicieli. 9 IV 2011 w lesie przy Sosnowej otwarto ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną długości 992 m z 7 tablicami informacyjnymi.
Wieś została założona w 1454. Osiedle mieszkaniowe, liczące ponad 800 działek budowlanych, wybudowano na jej terenach w latach 80. XX w. Pierwsi mieszkańcy wprowadzili się do domów w 1991 roku.

źródło Wikipedia, Licencja Creative CommonsUsługi hydrauliczne Gdańsk, Gdynia, Sopot