Hydraulik Gdynia ChyloniaHydraulik Gdynia 535-243-929

Profesjonalny Hydraulik Gdynia Chylonia

Hydraulik Gdynia

Jako doświadczony hydraulik-instalator działam na terenie Gdyni Chylonia, wykonując szeroko pojęte usługi hydrauliczne i gazowe. Pracuję na profesjonalnym sprzęcie i zjawię się na czas by sprostać Twoim najwyższym wymaganiom. Posiadam uprawnienia gazowe i elektryczne by zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie.


O Dzielnicy:

Graniczy z dzielnicami: Cisową, Pogórzem, Pustkami Cisowskimi, Demptowem i Leszczynkami. Swoimi granicami obejmuje tereny wzdłuż ul. Morskiej (głównej arterii komunikacyjnej miasta) od wysokości ul. Komierowskiego do ul. Południowej oraz wzdłuż dwóch równoległych do Morskiej ulic: Chylońskiej i Hutniczej. Swój początek ma w Chyloni ważny ciąg komunikacyjny – Obwodnica Trójmiasta. W granicach Chyloni znajdują się także przystanki SKM: Gdynia Chylonia i Gdynia Leszczynki oraz wagonownia PKP. Chylonia położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie obszarów leśnych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, nad rzeką Chylonką. W dzielnicy znajdują się liczne tereny zielone, w tym Park Kiloński. Współczesne centrum dzielnicy zlokalizowane jest w rejonie skrzyżowań ul. Kartuskiej z ul. Morską i Chylońską. W ich sąsiedztwie znajdują się, m.in. dworzec kolejowy Gdynia Chylonia, poczta, a także najwyższy budynek mieszkalno-usługowy w tej części miasta – Dom Towarowy "Chylonia". Historyczne centrum Chyloni stanowią natomiast okolice kościoła pw. Św. Mikołaja – rejon ulic Chylońskiej, Młyńskiej, św. Mikołaja i Opata Hackiego.
Chylonia wzmiankowana jest w Balladzie o Janku Wiśniewskim, patriotycznej pieśni o tragicznych wydarzeniach podczas gdyńskiego Grudnia 1970.

źródło Wikipedia, Licencja Creative CommonsUsługi hydrauliczne Gdańsk, Gdynia, Sopot