Hydraulik Gdańsk StogiHydraulik Gdańsk 535-243-929

Profesjonalny Hydraulik Gdańsk Stogi

Hydraulik Gdańsk

Jako doświadczony hydraulik-instalator działam na terenie Gdańska Stogi, wykonując szeroko pojęte usługi hydrauliczne i gazowe. Pracuję na profesjonalnym sprzęcie i zjawię się na czas by sprostać Twoim najwyższym wymaganiom. Posiadam uprawnienia gazowe i elektryczne by zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie.


O Dzielnicy:

Osiedle jak i cała dzielnica znajduje się na Wyspie Portowej. Stogi otoczone są od północy i wschodu Lasem Miejskim. Od północnego zachodu otaczają je Sączki - łąki pasa nadmorskiego. Od południa ogranicza je Martwa Wisła a na północy Zatoka Gdańska i pas wydm. Na terenie Stogów znajduje się jedno z gdańskich jezior - Pusty Staw. Na terenie osiedla zorganizowano letnie kąpielisko morskie Gdańsk Stogi – obejmujące 400 m linii brzegowej na wysokości wejścia na plażę nr 26.
Dawne nazwy: Heibuden (1626), Heybude (1730), Heubude (1780, 1938), Hejbudy (1938), Sianki (1945). Niegdyś była to wieś rolniczo - rybacka. Stała się popularnym miejscem wypoczynku po utworzeniu bezpośredniego połączenia z Gdańskiem, za pomocą Mostu Siennickiego (otwartego 8 czerwca 1912). W roku 1914 tereny Stogów zostały włączone w granice administracyjne Gdańska. W latach 1925-1927 została zbudowana w pełni dwutorowa, o wysokiej przepustowości trasa tramwaju z centrum miasta do Stogów, zakończona pętlą w pobliżu plaży. W roku 1927 osiedle zostało połączone tą linią z centrum miasta i z pobliską plażą. Na terenie osiedla nad Martwą Wisłą znajdowała się "Stocznia Jachtowa im. Józefa Conrada Korzeniowskiego".

źródło Wikipedia, Licencja Creative CommonsUsługi hydrauliczne Gdańsk, Gdynia, Sopot