Hydraulik Gdańsk OsowaHydraulik Gdańsk 535-243-929

Profesjonalny Hydraulik Gdańsk Osowa

Hydraulik Gdańsk

Jako doświadczony hydraulik-instalator działam na terenie Gdańska Osowa, wykonując szeroko pojęte usługi hydrauliczne i gazowe. Pracuję na profesjonalnym sprzęcie i zjawię się na czas by sprostać Twoim najwyższym wymaganiom. Posiadam uprawnienia gazowe i elektryczne by zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie.


O Dzielnicy:

Nazwę "Osowa" napotykamy już w 1659 w brzmieniu Espenkrug (Osowa Karczma). Owa karczma znajdowała się wśród drzew osik, zwanych niegdyś "osami" – stąd przydawka "osowa". Inne określenie miejsca, od którego wywodzi się dzisiejsza Osowa to "Osowa Góra" (po kaszubsku – Osowo Góra). To określenie z kolei nawiązuje do "górzystego" krajobrazu terenów otaczających Osowę. Z czasem, najprawdopodobniej ze względu na niewygodę posługiwania się dwuczęściową nazwą miejscowości, drugi jej człon uległ zanikowi i pozostała przydawka "Osowa". W takiej postaci nazwa utrwaliła się w dokumentach urzędowych. Interesującym przejawem lokalnego folkloru jest, funkcjonujące w potocznym języku mieszkańców Osowej, kilka form odmiany nazwy osiedla. Jedni jadą "do Osowej" inni "do Osowy", a część osób "na Osowę". Część mieszkańców skłonna jest uważać, że mieszka "w Osowej" a inni, że "w Osowie" (odmiana rzeczownikowa i przymiotnikowa). W "Wykazie urzędowych nazw miejscowości w Polsce" (Warszawa 1981) figuruje tylko jedna odmiana "w Osowej" i taka obowiązuje w urzędach.
Osowa jest północnym krańcem Gdańska. Na północy graniczy z Gdynią i Sopotem natomiast na zachodzie z terenami gminy Żukowo. Południowa część osiedla graniczy z Barniewicami i Klukowem. Ciekawostką jest, że na terenie Osowy istnieje osiedle-enklawa Wysoka należąca administracyjnie do Gdyni. Osowa leży na zachód od Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i na wschód od dwóch jezior: Jezioro Wysockie i Jezioro Osowskie. Jej teren jest równinny, wysokość nad poziomem morza to ok. 140 m (stąd różnice temperatur w stosunku do dzielnic przybrzeżnych). Ciekawostką jest klimat różniący się od tego panującego w dzielnicach tzw. dolnego tarasu. Amplituda roczna temperatur różni się o ok. 4 stopnie Celsjusza w stosunku do temperatur w dolnych częściach miasta. Zimy są mroźniejsze, a lato cieplejsze.[potrzebne źródło] Zabudowę stanowią głównie domy jednorodzinne oraz zabudowy szeregowe. W nowszej części dzielnicy dominują niskie zabudowy blokowe.

źródło Wikipedia, Licencja Creative CommonsUsługi hydrauliczne Gdańsk, Gdynia, Sopot